KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16009258
*
nr 1600 9258
Gösta Persson
(1927-1992), Sverige
Oljemålning, Hus i sommargrönska. Signerad, daterad -86. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 62x47 cm
Gösta Persson, svensk målare och reklamtecknare född 1927 i Hofors, död 1992.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 februari 2024
kl 18:26:44
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/2 21:39:52
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Gösta Persson
Gösta Persson, svensk målare och reklamtecknare född 1927 i Hofors, död 1992.
Läs mer om Gösta Persson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gösta persson hus i sommargrönska olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:12
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:55
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:55
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:56
-
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:37
*
Gösta Persson
Gösta Persson, svensk målare och reklamtecknare född 1927 i Hofors, död 1992.
Läs mer om Gösta Persson
nr 1600 9258
Gösta Persson
(1927-1992), Sverige
Oljemålning, Hus i sommargrönska. Signerad, daterad -86. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 62x47 cm
Gösta Persson, svensk målare och reklamtecknare född 1927 i Hofors, död 1992.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 26 februari 2024 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
25/2 21:39:52 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Gösta Persson
Gösta Persson, svensk mÃ¥lare och reklamtecknare född 1927 i Hofors, död 1992.Läs mer om Gösta Persson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gösta persson hus i sommargrönska olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:12 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:55 -
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:55 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:56 -
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:37